لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش_6310ee344e950.jpeg

جزیره کیش یکی از مقاصد گردشگری بسیار هیجان‌انگیز کشور است، که بهترین گزینه برای گذراندن اوقات فراغت به شمار می‌آید. تفریحات بی‌نظیر این شهر، و جاذیه‌های گردشگری متنوع آن هر فردی را شیفته خود می‌کند. یکی از تفریحات عالی در این جزیره سفر به دنیای زیر آبی است. تا با یک مجموعه شگفت‌انگیز از موجودات دریایی آشنا شد و آنها را بیشتر شناخت. آکواریوم کیش شهری زیر آبی است که انواعی از موجودات دریایی را به نمایش درمی‌آورد.

آکواریوم جزیره به شما این امکان را می‌دهد، تا از پشت شیشه تمامی ماهی‌های موجود در آب را مشاهده کنید، و حرکات نمایشی آنها را از نزدیک ببینید.

 آکواریوم کیش

%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85 %DA%A9%DB%8C%D8%B4 1

آکواریوم کیش یکی از جاهای دیدنی کیش است. همانطور که می‌دانید یک آکواریوم مصنوعی است. این آکواریوم در چیزی بیش از 70 هزار لیتر آب توانسته انواع گونه‌های آبزی و گیاهان دریایی را گرد هم آورد، و در معرض دید عموم مردم به نمایش بگذارد. در واقع دو آکواریوم بزرگ در این مجموعه قرار دارد که ظرفیت هر کدام از آنها به اندازه 20 هزار و 50 هزار لیتر آب است.

بیشتر افرادی که از این مجموعه بازدید می‌کنند پژوهشگران، دانشجویان و البته کودکان عزیز هستند، که علاقه خاصی به دنیای زیر آب دارند. هر ساله چیزی بیش از یک میلیون نفر از این آکواریوم بازدید می‌کنند.

آکواریوم کیش کجاست؟

ادرس آکواریوم کیش

آکواریوم جزیره در خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان در شمال شرقی جزیره قرار دارد. ظاهر ساختمان این آکواریوم شبیه کشتی است، و در داخل آن دو آکواریوم بزرگ قرار دارد. برای دسترسی به آن می‌توانید از تاکسی‌ها استفاده کنید.

انواع ماهی های آکواریوم کیش

انواع ماهی های اکواریوم کیش

در آکواریوم کیش بیش از 70 گونه ماهی نادر و کمیاب نگهداری می‌شوند، که در آب‌های آن زندگی می‌کنند. همانطور که گفته شد دو آکواریوم در این مجموعه قرار دارد، که یکی از این آنها مختص گونه‌های نادر و خاص جهان بوده، و دیگری برای گونه‌های معمولی استفاده می‌شود. البته، گونه‌هایی از ماهی‌های تزئینی و زیبا نیز در آکورایوم خاص نگهداری و زندگی می‌کنند. انواعی از کوسه‌ها، ماهی‌ها بزرگ‌تر، اره ماهی‌ها و .. نیز در میان ماهی‌های آکواریوم بزرگ‌تر دیده می‌شوند.

در بخش علمی، تاکسیدرمی شده، و دیرینه شناسی می‌توان گونه‌هایی از انواع مارها، تمساح‌ها، پرندگان کمیاب، انواع پستانداران، انواع خزندگان، انواع مختلف ماهی و … را نیز مشاهده کرد. از دیگر موجودات این مکان، می‌توان به گونه‌های مختلف لاک پشت اشاره کرد، که به صورت گروهی با هم در این مکان زندگی می‌کنند.

امکانات آکواریوم کیش

غواصی در اکواریوم کیش

یکی از امکانات بسیار خوب این مجموعه این است که شرایطی ایجاد می‌کند تا که علاقمندان بتوانند از تجهیزات غواصی موجود در این مکان استفاده کنند و به داخل دنیای زیر آب بروند. این افراد می‌توانند یک هزینه جداگانه پرداخت کنند و لباس‌های غواصی را بپوشند و از نزدیک ماهی‌ها و لاک پشت‌ها را لمس کنند. این یک تجربه فوق العاده و فراموش نشدنی برای علاقمندان خواهد بود. همچنین میتوانید برای داشتن تفریحات آبی بیشتر، سری هم به قسمت تمام تفریحات سایت بستنی قیفی بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *