لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش_6310edd1ae4d0.jpeg

همه چیز درباره اسکله تفریحی کیش

هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی جزیره کیش در اینجا قرار دارد. جایی که در واقع یکی از نشانه‌های جزیره کیش محسوب می‌شود و بسیاری از مسافرانی که به جزیره کیش سفر می‌کنند، نخستین جایی که برای گردش در نظر می‌گیرند، اسکله تفریحی کیش است. قدم زدن بر روی اسکله و دیدن مناظر طبیعی و ماهی‌های رنگارنگ و متنوع سواحل مرجانی کیش در کنار پرداختن به انواع ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز قطعاً سفر خاطره‌انگیزی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه با ما همراه باشید؛ چراکه قرار است اطلاعات جالبی پیرامون اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فاز اول اسکله بزرگ تفریحی کیش در یک مدت زمان کوتاه ۲۰ ماهه تماماً توسط متخصصان ایرانی ساخته شد و در تاریخ ۵ مرداد سال ۱۳۸۵ افتتاح گردید. با این حال به مرور زمان، ساخت فاز دوم آن نیز اجرایی شد. ساخت اسکله جزیره کیش به روش شمع فلزی و عرشه چوبی با چهار فضای اقماری انجام شده است. طول آن ۴۳۷ متر، عرض آن ۱۸ متر و مساحتش ۱۰ هزار مترمربع است. این اسکله کیش در قسمت شرقی جزیره کیش و در انتهای بلوار دریا، درست پشت بازار ونوس واقع شده است.

اسکله تفریحی کیش کجاست

پلاژ بانوان و آقایان

این منطقه از جزیره کیش یکی از پرجاذبه‌ترین و در عین حال شلوغ‌ترین مناطق جزیره است؛ چراکه ساحل درختان نارگیل کیش، پلاژ آقایان و مجموعه کیبل اسکی جزیره کیش نیز در مجاورت اسکله تفریحی کیش قرار گرفته‌اند. پلاژ بانوان نیز در طرف دیگر اسکله قرار گرفته و دسترسی نسبتاً مناسبی به آن وجود دارد. در اینجا می‌توانید مرغ‌های دریایی، ماهی‌های رنگارنگ، لاک‌پشت‌های دریایی و دلفین‌های جزیره را ببینید و البته از تماشای انواع جاذبه‌های طبیعی دیگر این منطقه نظیر درخشش امواج خورشید در هنگام غروب آفتاب نیز لذت ببرید.

فراتر از همه این‌ها، بسیاری از تفریحات آبی منحصر به فرد کیش نیز در این محل قرار گرفته است برای انجام این تفریحات باید به این محل وارد شوید. یکی از ایستگاه‌های پیست دوچرخه‌ سواری کیش در اینجا واقع شده است و کسانی که قصد دارند دوچرخه سواری خود را از قسمت شرق به غرب جزیره شروع کنند این مکان بهترین جا برای کرایه کردن دوچرخه است. اسکله تفریحی بزرگ کیش در شرقی‌ترین قسمت این جزیره و در انتهای بلوار دریا قرار گرفته است. این اسکله کیش دقیقا پشت بازار ونوس است.

هتل های نزدیک به اسکله تفریحی کیش

هتل‌ ۵ ستاره شایان و هتل بین‌المللی کیش به اسکله بزرگ تفریحی نزدیک هستند که از امکانات رفاهی بسیار بالایی برخوردارند. البته هتل ۳ ستاره پارسیان که نسبت به دو مورد ذکر شده امکانات متوسطی دارد، نزدیک ترین هتل به اسکله تفریحی کیش هتل جام جم، هتل سارا و هتل سان‌رایز هستند و به راحتی ظرف چند دقیقه می‌توانید از این هتل‌ها به اسکله برسید. هتل‌های دیگری که تقریبا به اسکله بزرگ تفریحی نزدیک هستند شامل هتل بزرگ داریوش، هتل آبادگران،‌ هتل ستاره کیش، هتل ارم و هتل آرامیس می‌شود.

اسکله بزرگ تفریحی کیش

قیمت بلیط اسکله تفریحی کیش

قیمت اجاره جت اسکی، ۵۰ هزار تومان، غواصی تفریحی ۱۵۰ هزار تومان، فلای‌بورد ۲۰۰ هزار تومان، پدل بورد ۶۰ هزار تومان، چتر پاراسل ۱۲۰ هزار تومان، ماهیگیری ثابت با شناور و تجهیزات ماهیگیری ۱۲۰ هزار تومان، ماهیگیری ترولینگ با شناور و تجهیزات ماهیگیری ۳۰۰ هزار تومان، انواع قایق‌های پدالی و پارویی ۵۰ هزار تومان، قایق‌های بادبانی کاتاماران ۲۰۰ هزار تومان، انواع قایق‌های بادبانی ۵۰ هزار تومان و گشت با قایق کف شیشه‌ای ۴۰ هزار تومان است. قیمت اسکوتر زیردریایی که در اسکله تفریحی موجود است ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. قیمت بلیت ورودی سینما چهار بعدی ۳۰ هزار تومان است.

 قیمت اسب‌سواری ۳۵ هزار تومان و شترسواری ۱۰ هزار تومان است که این دو مورد هم در اسکله کیش موجود است و هم در کشتی یونانی. قیمت کشتی‌های تفریحی به ازای هر سانس یک ساعته ۴۰ هزار تومان است. با این وجود قیمت ورودی سایر کشتی‌های تفریحی (که فقط از ساعت ۲۳ تا ۱ بامداد ارائه می‌شود) از ۸۵ هزار تومان شروع می‌شود. نرخ بلیت کشتی‌های تفریحی اسکله هر سه ماه یک بار تغییر می‌کنند. به علاوه همه قیمت‌های ذکر شده مصوب هستند و در گذر زمان تغییر می‌کنند. در پلان اسکله تفریحی کیش قایق‌ها و کشتی‌های تفریحی در کنار اسکله پهلو می‌گیرند. پلان اسکله بزرگ کیش را مشاهده می‌کنید.

موقعیت و آدرس اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی در شرقی‌ترین بخش جزیره کیش قرار دارد و دسترسی نسبتاً مناسبی به نقاط مهم و اماکن گردشگری جزیره کیش دارد. اگر از فرودگاه بین‌المللی کیش مستقیماً قصد دارید به این محل بروید. نخست باید وارد بلوار فرودگاه کیش شوید پس از آن به بلوار دلیران رفته و سپس به بلوار تهران داخل شوید. می‌توانید وارد لوپ دیدار شوید و از آنجا به بلوار موج و سپس به بلوار دریا وارد شوید. در انتهای بلوار دریا درست پشت بازار ونوس اسکله کیش واقع شده است. همانطور که در نقشه فوق نیز مشاهده می‌کنید اسکله به پلاژ آقایان نیز نزدیک است و با طی کردن ساحل درختان نارگیل کیش می‌توانید به پلاژ برسید. مجموعه کیبل اسکی جزیره کیش نیز به اسکله نزدیک است و این، برای دوست‌داران ورزش‌های آبی خوشحال‌کننده خواهد بود.

مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش و پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف نیز در مجاورت اسکله های تفریحی در کیش قرار دارند و دسترسی بسیار راحتی به این منطقه دارند. بازار بزرگ ونوس، مرکز خرید پانیذ، مرکز خرید مریم ۲، مرکز تجاری کیش، مرکز خرید رویا و بازار پردیس ۲ نیز به اسکله بزرگ تفریحی کیش نزدیک است و به راحتی می‌توانید به آن مکان‌ها هم سری بزنید و از خرید کردن در جزیره کیش لذت ببرید.

ساعت کار اسکله تفریحی کیش: اسکله کیش همه روز در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت‌رسانی به مسافران جزیره کیش است. با این حال، همان‌گونه که در بالا توضیح داده شد، ساعت ارائه کشتی‌های تفریحی متفاوت از بقیه است هر کشتی سانس و ساعت مخصوص به خود را دارد. همینطور فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی این جزیره ممکن است در برخی از ساعات شبانه روز تعطیل باشند.

اسکله بزرگ تفریحی کیش

تفریحات و امکانات اسکله بزرگ تفریحی کیش

ورودی اسکله بزرگ تفریحی با چترهای رنگارنگ تزیین شده که به نوعی شما را به قدم زدن و حضور در این محل دعوت می‌کند. ایستگاه قایق‌های تفریحی جزیره در اسکله تفریحی کیش قرار گرفته است. انواع قایق‌های پدالی که ظرفیت ۴ نفر را دارا هستند، به علاوه قایق‌های پارویی و قایق‌های کف شیشه‌ای در ایستگاه قایق‌های تفریحی پهلو گرفته‌اند. پس از ورود به اسکله کیش صاحبان قایق به سمت شما می‌آیند و مبلغی را به شما پیشنهاد می‌کنند.

ماهیگیری در اسکله تفریحی کیش

برای کسانی که به قصد ماهیگیری در اسکله تفریحی کیش می‌خواهند در دریا سیر کنند، قایق‌های ماهیگیری نیز وجود دارد. در این جا می‌توانید لباس غواصی کرایه کنید و به دل آب بزنید یا اینکه جت اسکی کرایه کنید و از این تفریح هیجان‌انگیز هم لذت ببرید. بالن‌سواری و فلای‌برد نیز در اینجا وجود دارد که برای کسانی که دل و جرات بیشتری دارند و هیجان بیشتری را می‌خواهند تجربه کنند، به شدت توصیه می‌شود.

کلوپ تفریحات دریایی نیز در اسکله قرار دارد و می‌توانید به آنجا هم مراجعه کنید. فراتر از همه این‌ها، در اسکله بزرگ تفریحی بولینگ مریم و سینما چهار بعدی هم وجود دارد. اگر کمی تنوع می‌خواهید، می‌توانید به این دو محل نیز سری بزنید. سکونت و آرامش اسکله در شب‌ها شگفت‌انگیز است. صدای مرغان دریایی در کنار برخورد امواج دریا به ساحل، لذت همه چیز را برای شما دوچندان می‌کند.

اگر تمایل داشتید می‌توانید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در هنگام غروب آفتاب در اسکله تفریحی کیش حضور داشته باشید و در عین حال به ساحل درختان نارگیل هم سری بزنید. ساحل درختان نارگیل جزیره کیش در کنار اسکله قرار دارد، در این جا با انواع درختان نارگیل روبرو می‌شوید که نمونه آن را در جنگل‌های استوایی می‌توان مشاهده کرد. این ساحل منحصر به فرد جزیره کیش نیز در شب‌ها و هنگام غروب زیبایی بی‌نظیری دارد. بنابراین پیش از سفر دوربین عکاسی خود را آماده کنید چراکه قرار است تصاویر رویایی و خاطره‌انگیزی را با خود به یادگار ببرید.

دیگر امکانات اسکله بزرگ تفریحی کیش:

 امکانات اسکله تفریحی کیش شامل انواع ورزش‌ها و تفریحات آبی نظیر امکانات غواصی، جت اسکی و انواع قایق‌های ماهیگیری، پدالی، کف شیشه‌ای و پارویی است. امکاناتی نظیر بولینگ مریم، سینما چهار بعدی و کلوپ تفریحات دریایی نیز در اسکله تفریحی کیش در نظر گرفته شده است. کلوپ تفریحات دریایی شامل انواع شاتل و بنانا، پاراسل، پدل‌بورد، فلای‌بورد، قایق بادبانی، قایق تندرو و… است. تعداد کلوپ‌های دریایی در جزیره کیش زیاد است و بیشتر آن‌ها امکانات تقریباً مشابهی را ارائه می‌دهند.

ممکن است تعدادی از این موارد ذکر شده برای مدتی غیرفعال یا تعطیل شوند که حتماً پیش از شروع کار، درباره باز یا بسته بودن آن‌ها پرس‌وجو بفرمایید. بیشتر تورها مثل تورهای کشتی آکواریوم و کشتی با کف شیشه‌ای و گشت دور جزیره از اسکله کیش که از جاهای دیدنی کیش است انجام می‌شود. از جمله امکانات اسکله بزرگ تفریحی کیش این است که یکی از ایستگاه‌های کرایه دوچرخه، جهت دوچرخه سواری در پیست جزیره کیش نیز در این اسکله قرار دارد. تعداد زیادی نیمکت در بین مسیر و رو به دریا قرار گرفته که می‌توانید ساعتی به استراحت نشسته و از آرامش و زیبایی دریا نهایت لذت را ببرید.

برنامه اسکله تفریحی کیش خیابان سنایی

برنامه اسکله تفریحی کیش خیابان سنایی

نورپردازی‌های گوناگون در اسکله بزرگ تفریحی کیش موجب شده، بازدید از آن در هر ساعتی از شبانه روز امکان‌پذیر باشد. با این حال، کشتی‌های تفریحی آکواریوم از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر آماده ارائه خدمت‌رسانی به مسافران جزیره کیش هستند و درهای سایر کشتی‌های تفریحی از ساعت ۲۳ تا ۱ بامداد به روی مسافران باز می‌شوند. جزئیات مرتبط با تعدادی از معروف‌ترین این کشتی‌ها در اسکله تفریحی کیش خیابان سنایی به قرار زیر است:

  • کشتی تفریحی نوید کیش: این کشتی معروف‌ترین کشتی اسکله تفریحی کیش است که امکانات متنوع و گسترده‌ای دارد از کافی شاپ و سالن VIP گرفته تا اجرای موزیک زنده که همه آن‌ها در این کشتی انجام می‌گیرد. ۵ سانس مجزا برای این کشتی در نظر گرفته شده است.
  • کشتی اوستا: این کشتی، بزرگ‌ترین کشتی اسکله کیش است که عرشه بسیار بزرگی دارد. سه سانس برای حرکت این کشتی در نظر گرفته شده است.
  • کشتی آرتمیس کیش: این کشتی، نیز دارای سه سانس است که هر سانس ۲ ساعت محسوب می‌شود. کشتی آرتمیس کیش دارای دو طبقه و عرشه‌ای بسیار وسیع است. اجرای هنرمندان در این کشتی به صورت روزانه صورت می‌پذیرد.

ماهیگیری در اسکله تفریحی کیش

یکی از تفریحات محبوب در بین توریست‌های جزیره کیش، ماهیگیری از خلیج فارس است که طرفداران مخصوص به خود را دارد، حتی برخی از گردشگران تنها با هدف ماهیگیری در کیش به جزیره آب و آفتاب سفر می‌کنند. ماهیگیری تقریباً در اکثر نقاط خط ساحلی اسکله کیش آزاد است و شما با همراه داشتن وسایل لازم مثل یک قلاب ماهیگیری ساده می‌توانید به این کار بپردازید. جزیره کیش دارای انواع ماهی‌های خوراکی و زینتی فراوان است. ماهی‌هایی که می‌توانید در این محل شکار کنید شامل انواع ماهى شیر، سُرخو، سه کله، کافُر، شهرى، جاش سال، جاش طلایى، جت، هوور، کوسه، نیزه، هامور، زرده، صافى، طوطى، حلالى، گرفه و زل می‌شود. آب‌های مجاور جزیره پاکسازی شده‌اند بنابراین بهترین مناطق ماهیگیری در کیش  هستند پس از بابت کوسه‌های دریایی و سایر موجودات گوشت‌خوار دریایی خیالتان راحت باشد. چراکه در حال حاضر موجودات خطرناکی در این منطقه موجود نیستند.

در اسکله تفریحی کیش علاوه‌بر اینکه می‌توانید در کنار خط ساحلی به ماهیگیری مشغول باشید، تعدادی قایق‌های ماهیگیری اسکله تفریحی کیش در کنار ساحل پهلو گرفته‌اند که با اجاره قایق‌ها می‌توانید به نقاطی از خلیج فارس که دسترسی کمتری نسبت به ساحل به آن‌ها وجود دارد بروید و در آن مکان‌ها ماهیگیری کنید. هزینه اجرای قایق‌ها توافقی است و معمولاً اگر کمی با صاحب قایق چانه بزنید با نرخ‌های ارزان‌تر هم می‌توانید به توافق برسید. برای ماهیگیری بهتر است در ساعات اولیه صبح و همچنین هنگام غروب آفتاب مراجعه کنید.

در ساعات بین ۴ تا ۷ صبح آب دریا بالا آمده و ماهی‌های زیادی در سطح آب شنا می‌کنند بنابراین در این زمان می‌توانید تعداد بیشتری ماهی صید کنید. شایان ذکر است که ماهیگیری در فصول بهار و تابستان در جزیره کیش ممنوع است و اگر برای انجام ماهیگیری مصمم هستید بهتر است در فصل‌های پاییز و زمستان به این منطقه سفر کنید.

پلان اسکله تفریحی کیش

رستوران های اسکله کیش

در فاز دوم احداث اسکله تفریحی کیش به مرور رستوران، کافی‌شاپ و چای‌خانه نیز به آن اضافه شد. با این حال شاید بهتر باشد برای رفتن به یک رستوران بهتر از اسکله خارج شوید و به رستوران‌های اطراف آن مراجعه کنید. رستوران‌های مدرن و باکیفیت جزیره کیش در پیرامون اسکله قرار گرفته‌اند. روبه‌روی مجموعه فرهنگی آوای کیش، رستوران دارچین قرار گرفته که یکی از مجلل‌ترین رستوران‌های جزیره کیش است با انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، پیش‌غذاها و نوشیدنی‌ها از ساعت ۸ صبح الی ۲۴ بامداد آماده خدمت‌رسانی به مسافران گرامی جزیره کیش است.

رستوران هشتک به عنوان یک رستوران اسکله تفریحی کیش وجود دارد که در اصل روبه‌روی کارتینگ کیش قرار گرفته است و یکی از مدرن‌ترین رستوران‌های جزیره کیش است و انواع غذاهای ایرانی و خارجی در آن سرو می‌شود. همچنین این رستوران دارای پارکینگ خیابانی رایگان و موسیقی زنده است. رستوران انرژی نیز در نزدیکی اسکله بزرگ تفریحی کیش واقع شده است. رستوران انرژی، رستوران بسیار معروفی در جزیره کیش است که ظرفیتی بیش از ۵۰۰ نفر را دارا است و به صورت شبانه روزی آماده خدمت‌رسانی به مهمانان گرامی است. منوی این رستوران به چهار بخش غذای اصلی، پیش غذا، دسر و نوشیدنی تقسیم می‌شود که شامل انواع غذاهای ایرانی،‌ فرنگی، دریایی و گیاهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسفند 1402
شنبهیکشنبهدوشنبهسه‌شنبهچهارشنبهپنج‌شنبهجمعه
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5