لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

مدرسه آقا باباخان شیراز (مدرسه وکیل)

مدرسه آقا باباخان شیراز (مدرسه وکیل)_6310ed8d1c3ce.png

مدرسه آقا بابا خان شیراز

شیراز یکی از بهترین مقاصد گردشگری کشور است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا است. این شهر مکانی عالی برای گشت و گذار در میان مساجد، قلعه‌های تاریخی، پارک‌ها و خانه هنرمندان و شعرا است. مدرسه آقا بابا خان نیز یکی از جاهای دیدنی شیراز به شمار می‌آید که همه را با فرهنگ، تاریخ و هنر آشنا می‌کند. این مدرسه در کنار مسجد وکیل شیراز ساخته شد که معماری بسیار زیبایی دارد.

آشنایی با مدرسه آقا بابا خان شیراز

آشنایی با مدرسه آقا بابا خان

مدرسه آقا بابا خان یکی از مدارسی است که در دوران زندیه ساخته شد. کریم خان زند دستور ساخت این بنا را داد. کریم خان بانی اولیه این مکان است و در دوران زندگی او ساخت این بنا آغاز شد. بعد از مرگ وی آقا بابا خان بارفروش مازندرانی ساخت آن را ادامه داد و آن را به پایان رساند. بهتر است بدانید که ساخت این بنا در سال 1240 به اتمام رسید.

مدرسه آقا بابا خان شیراز کجاست؟

مدرسه آقا بابا خان متصل به مسجد وکیل شیراز است و در واقع باید گفت که در جنوب شرقی آن قرار دارد. دیوار شبستان به گوشه غربی این مدرسه متصل است. در سمت غرب کوچه کم عرضی وجود دارد که در میان بازار وکیل و مدرسه قرار دارد. این مدرسه فقط یک درب ورودی دارد که در گوشه جنوبی آن واقع شده است. این درب در کوچه وسیعی باز می‌شود.

ویژگی های بنای مدرسه آقا بابا خان