لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

معرفی هیجان انگیزترین مکان های تفریحی کرمان

معرفی هیجان انگیزترین مکان های تفریحی کرمان_6310ed24c1a6d.jpeg

میخوایی یه جایی بری که برات تازگی داشته باش همراه با هیجان وتفریح ! اونم توی تابستان !؟

مکان های تفریحی کرمان در تابستان ، دنیا جاهای مختلفی برای گردش و تفریح داره برای انواع سنین و انواع روحیات. و صد البته تفریح سبک های مختلفی  هم داره، مثلا یکی عاشق کوهنوردیه یکی به قایق سواری فکر میکنه یکی به اسب سواری علاقه داره یکی بوی خوش طبیعت روحش رو جلا میده یکی بیابانگردی رو انتخاب میکنه و کلی چیزهای دیگه. امروز و در این مقاله قصد دارم از جاهای مختلف کرمان براتون مثال بزنم که هم فال هم تماشا.

اگر قصد سفر به کرمان را دارید یا کرمانی هستید، و علاقمند به دیدن مکان های معرفی شده را دارید، کافیه که با ما در ارتباط باشید تا بهتر تجربیات را با انواع تم های ترسناک، هیجانی، آرامش وتفریحی و… را با بستنی قیفی تجربه کنید.

1- آبشار آبسرد رابر

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-19

این آبشار در یکی از تفرجگاه‌های خوش آب و هوای رابر که چشم‌انداز زیبایی دارد واقع شده است. گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری هر ساله از نقاط مختلف ایران برای دیدن آبشار آبسر راهی سفر به کرمان می‌شوند تا در این منطقه توریستی – تفریحی از نعمت‌های گسترده‌ی الهی که به طرز زیبا و شگرفی در کنار هم چیده شده است، بازدید کنند و نهایت لذت را ببرند. این آبشار زیبا 25 متر ارتفاع دارد و صدای ریزش آب آن سکوت منطقه را می‌شکند و شور و اشتیاق خاصی به فضا می‌بخشد. حرکت آب در لابه لای دیواره‌های سنگی، خزه‌ها، گل‌سنگ‌ها و گیاهان در طول مسیر تصویر بکر و زیبایی را در آبشار آبسر رقم زده است که باید آن را از نزدیک ببینید و لمسش کنید.

2 _ آبشار راین در کوه هزار یکی ازمکان های تفریحی کرمان در تابستان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-18

آبشار راین که با نام «زر رود» نیز شناخته می‌شود یکی از زیباترین و شکوهمندترین مسیرهای کوهپایه‌ای استان کرمان است. آبشار راین با ارتفاع حدود 40 متر در 14 کیلومتری جنوب غربی شهر ییلاقی راین که در دامنه یکی از مرتفع‌ترین قله‌های ایران به نام قله هزار قرار دارد، واقع شده است. این آبشار از ریزش رودخانه‌ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برفگیر هزار مانند تاج خروس جریان می‌یابد.

آبشار راین طی چهار مرحله فرو می‌ریزد. مرحله اول 3 متر و پس از آن 4 متر، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه‌ای که سنگ بزرگی در دیواره‌ها قفل شده و مرحله بعد ریزش از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچه آبشار و پخش آب بر دیواره سنگی شیب‌دار و حرکت در لابه‌لای بیدها و کناره دیواره بلند سنگی است. به دلیل وجود شیاری که در محل ریزش آب وجود دارد، حرکت در پشت آبشار و لذت بردن از خنکی ذرات آب، تجربه‌ای جذاب را به وجود می‌آورد و این تجربه در زمستان تبدیل به یخ‌نوردی ساده و هیجان‌آور می‌شود. در ضمن مسیر اصلی صعود به قله از دامنه روبروی آبشار آغاز می‌شود

3 _ آبشار گشیگان در راین

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-11

آبشار گیشیگان در روستای زیبا و ییلاقی گیشیگان، در ۳۰ کیلومتری راین واقع شده است. رودخانه گیشیگان که از ارتفاعات قله سرمشک سرچشمه می‌گیرد، با ریزش از ارتفاع هفت متری، آبشار گیشیگان را شکل می‌دهد. دسترسی به این روستا از طریق جاده کرمان، راین به درب بهشت، سه راهی عنبرونک و سپس روستای گیشیگان ممکن است.

4 _ آبشار کشیت در گلبافت یک از مکان های تفریحی کرمان در تابستان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-10

آبشار کشیت یکی از آبشارهای بی نظیر و زیباست که در بخش گلباف شهرستان کرمان واقع شده. این آبشار فضایی انتزاعی رو برای بیننده ایجاد می کنه که باورش بسیار سخته. آب از دیواره های دره می جوشه و نمونه های خاصی از سرخس ها و گل سنگ در اطراف این دره رشد کرده.

این دره که در بخش غربی روستا واقع شده، مسیر قدیمی جریان آب کویر بوده. این آبشار حوضچه ای طبیعی و بزرگ رو به وجود آورده که 600 متر مربع وسعت داره و مردم محلی اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشارها ایجاد شده، تا کنون مشخص نشده. حوضچه دریاچه بسیار عمیقه و تاکنون اقدامی در راستای تعیین عمق آن صورت نگرفته

5 _ آبشار فیض آباد در راور

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-8

اگر 45 کیلومتر به سمت شمال غربی شهر راور پیش روی کنیم به روستای فیض آباد نیز خواهیم رسید . در دل این روستا آبشاری 5 متری نیز در حال خروشیدن می باشد . قرار گرفتن این آبشار در منطقه کویری و وجود امام زاده در روستای فیض آباد باعث شده است این روستا به مکانی تفریحی تبدیل شود .

از آنجایی که در مسیر این آبشار تخته سنگ هایی نیز وجود دارد وآب پرتاب می شود صدای خروش زیبایی در محیط ایجاد شده است . جریان داشتن این آبشار در دل روستا فیض آباد باعث سر سبزی وشادابی این روستا که نزدیک به 5 قرن قدمت دارد نیز شده است سر سبزی این روستا از وجود درختانی مانند زرد آلو ، گیلاس، آلبالو، هلو و گردو و محصولات زراعی مانند گندم ، جو و یونجه می باشد . اهالی این روستا با کارگری در معدن، زراعت،باغداری و قالی بافی امرار معاش می کنند.

6 _ آبشار دهبکری در بم یکی از مکان های تفریحی کرمان در تابستان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-7

آبشار بزرگ و بسیار زیبای دهبکری در دل کویر و در فاصله حدود 75 کیلومتری شهرستان بم خودنمایی میکند. این آبشار زیبا از جاهای تفریحی بم است در مسیر رودخانه دهبکری که از قله برفو سرچشمه میگیرد قرار گرفته است . تعداد آبشار های دهبکری 3 عدد است که زیبایی خاصی به جریان رودخانه میبخشند . همچنین این آبشار ها در دل جنگل بنه قرار گرفته اند که در تابستان فضای آبشار بسیار سرسبز و دلنشین میشود. در ادامه آب رودخانه دهبکری به مزارع روستا میرود و باعث رونق کشاورزی در روستا میشود.

7 _ آبشار سکنج در ماهان یکی از مکان های تفریحی کرمان در تابستان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-7

آبشار سکنج نیز در موقعیت جغرافیایی N300117 E572832 در این منطقه از استان کرمان واقع شده است. در شرق روستای سکنج و با فاصله‌ ای کمتر از چهار کیلومتر، تنگه ‌ای پر درخت با دیوارهای سنگی بلند و رودخانه ‌ای پرپیچ‌ و خم و خروشان خودنمایی میکند که بی ‌شک زیباترین و جالب توجه ترین رودخانه در نزدیکی مرکز استان است. حرکت در حاشیه رودخانه، عبور از لا به ‌لای درختان و تخته سنگ ‌ها و گذر از کنار آبشارهای کوچک و پر جوش و خروش و همچنین دیواره‌ ها و ستیغ ها، در بلندا ی کوه ها که همه جا را تسخیر کرده؛ تصویری ماندگار را به نمایش می‌ گذارد.

به آبشار اصلی که می ‌رسید، آب باریکه ‌ای در حدود ده متر با شیب 80 درجه‌ در گودال سنگی فرو می‌ ریزد و غرشی در فضا می پیچد. آب رودخانه پس از خروج از حوضچه اصلی، حرکت مارپیچی را دنبال می ‌کند و با فرود های دو تا سه متری از کنار تک درختان بید جاری میشود تا در حوضچه‌ ای دیگر، آرام گیرد و دوباره به جریان خود در پای درختان بید و زالزالک ادامه دهد. چشمه و آبشار سکنج پس از حدود چهار ساعت پیاده روی در دره خنک و زیبای سکنج واقع شده و آبی به زلالی اشک چشم از نزدیک قله پلوار از میان سنگ ها به بیرون جاری میشود که نیمی از آن راهی دره و روستای سکنج در جنوب کوه پلوار شده و نیمی دیگر نیزراهی روستای جوشان در شمال کوه پلوار می شود.

8 _ رودخانه زیر زمینی طرنگ در بافت

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-8

این غار که در دل کوه طرنگ قرار گرفته است بلندترین غار استان کرمان محسوب می شود و در خود رودخانه طرنگ و حوضچه ای زیبا در اعماق زمین جای داده است که تا کنون به دلیل عدم اطلاع رسانی به گردشگران و عدم ایجاد زیر ساختهای لازم برای گردشگری کمتر کسی نامی از آن شنیده است. چند سال قبل برای تخصیص اعتبار گردشگری به این غار اقداماتی توسط یکی از افراد محلی صورت گرفت اما پس از طرح در کارگروه گردشگری دیگر خبری از اجرای طرح گردشگری در این غار نشد و اطلاع رسانی در این خصوص صورت نگرفت.

این غار مملو از مناظر بی نظیر و شگفت انگیز است و به دلیل آهکی بودن و فرسایش آبی صورت گرفته در غار گردشگران شاهد ایجاد مناظر زیبا بر پیکره این غار هستند. قندیلهای زیبا و چند متری از یک سو و رودخانه طرنگ که در این غار جاری است تلفیقی از زیبایی و رمز و راز را ایجاد کرده است اما تا کنون مسیر گردشگری مناسبی به صورت رسمی در این غار مشخص نشده است و تمام اقدامات صورت گرفته به وسیله گروههای کوهنوردی و مردم محلی است.

9 _ راگه گیودر در رفسنجان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-9

راگه دره‌ای منحصر به فرد است که وقتی به آن وارد می‌شوید انگار به یک فیلم ماجراجویانه قدم گذاشته‌اید. رودخانه دائمی گیودری هزاره‌هاست که برای تراشیدن صخره‌هایی به این زیبایی و عظمت تلاش می‌کند. در دل تنگه که راه می‌روید، از دل صخره‌ها و آب رودخانه گیودری عبور می‌کنید. بر بلندای دره که می‌ایستید تا چشم کار می‌کند سرزمین‌های بکر و آرام می‌بینید. خیلی‌ها تنگه راگه را بهشتی در دل کویر می‌دانند

10 _ دره دلفارد در جیرفت

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-16

دره دلفارد یکی از قطب‌های اکوتوریسم استان کرمان است و شگفت اینکه این دره در ارتفاعات سربیژن آب و هوایی مدیترانه­ای دارد و یکی از ذخیره­گاه‌های اصلی گیاهی و جانوری استان کرمان ایران نیز محسوب می‌شود. وجود هزاران هکتار باغ مرکبات، نخل، جنگل‌های بادام و انار شیطان، رودخانه‌های متعدد و ده‌ها آبشار منحصر بفرد و گلزارهای رنگارنگ و زیبا؛ دلفارد را به بهشتی در استان کرمان ایران تبدیل کرده است.

11 _ دره سختی فوسک در کوهپایه یکی دیگر از مکان های تفریحی کرمان در تابستان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-2

دره سختی به‌علت آبشارهای زیبایش مشهور است. این دره ۴۵ آبشار دارد. آبشارهای دره سختی بین ۳ ‏تا ۴۵ متر ارتفاع دارند. دره ‏سختی در منطقه کوهپایه کرمان قرار دارد. این منطقه ۱۵ کیلومتر جاده خاکی با شیب تند و دره‌های عظیم دارد. دره ‏سختی ‏به‌طول حدود ۲هزار متر و وسعت تقریباً ۸۰ کیلومتر از دره‌های طویل استان کرمان است.

12 _ تخت سرتشتک در رابر

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-5

تخت سرتشتک سرزمینی همواربا قله‌هایی زیبا وپوشیده از چمن زار است که چشم هر بیننده ای را به این سمت و سوی سوق می‌دهد. نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رابر افزود:ارتفاع این منطقه به ۳ هزار و ۶۰۰متر از سطح دریا که از مرتفع‌ترین نقاط استان محسوب می‌شود . این منطقه یکی از جلوه‌های مناطق کوهستانی است و این سرزمین تا جایی که چشم کار می‌کند پوشیده از چمن زار است. به دلیل سرمای شدید این منطقه خالی از سکنه است فقط در ماه‌های گرم سال دارای سکنه است

هنزاء در رابر

چهرن یکی از جاذبه‌های بی بدیل، زیبا و بکر شهرستان رابر است ، این منطقه پوشیده از درختان گردو، زردآلو، صنوبر، چشمه و چمنزار می باشد که در مسیر رودخانه واقع است. چشمه عروس نام زیبای آن بر گرفته از زیبایی‌های است که تحت تاثیر جلوه‌های حضور آب خصوصا چشمه سار‌ها و رودخانه‌ها ایجاد شده. درختان گردو، زردآلو، آلبالو، هلو، شلیل، گلابی، سیب و انگور را از مهمترین درختان میوه این شهرستان عنوان کرد.

13 _ چشمه عروس در رابر

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-4

چشمه عروس ، نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان. این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان است. . این رود پس از آبیاری مزرعه‌های رابر به هلیل رود می‌پیوندد و به سد جیرفت می‌ریزد. هلیل رود و چشمه عروس باهم به هامون جازموریان می‌ریزند.

14 _ دریاچه مخرگه در شهربابک

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-3

انعکاس نور در دل دریاچه طبیعی چهره زمین و آسمان را به هم می‌بافد. تصاویر زیبای آسمان در آینه دریاچه مخرگه می‌افتد و زیبایی منعکس می‌شود. از هر گوشه‌ای به گوشه دیگر دریاچه، تصویری متفاوت از آسمان در قاب دریاچه سوژه‌های بدیع عکاسی می‌آفریند. مخرگه از کلمه مخ به معنای خرما گرفته‌ شده و طبق تعریف قدیمی‌های منطقه در این ناحیه خرما کشت می‌شده است، هرچند در این مقطع زمانی باور کردنش مشکل است، اما پیدا کردن چوب‌ها و پوسته‌های درخت خرما می‌تواند شاهد واقعیت این ادعا باشد.

15 – دریاچه لوت در شهداد

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-15

کویر لوت به کم باران‌ترین بخش کویر مرکزی ایران شهرت دارد، هکتارها کویر و بیابان فاقد هر گونه پوشش گیاهی و بدون کوچک‌ترین نشانه‌ای از حیات در این عرصه وجود دارد. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنعتی افزود: اما سال گذشته (۱۳۹۸) پس از بارندگی‌های شدید در فروردین و اردیبهشت و سرازیر شدن سیلاب از کوهستان‌ها و ارتفاعات اطراف دریاچه‌ای بی‌نظیر و زیبا در میانه این کویر و در مجاورت کلوت‌ها ایجاد شده که منظره‌ کم‌نظیری را خلق کرده است، و همچنان تا امروز هم این دریاچه دلربایی می‌کند. «حالا تلفیق کلوت‌ها، دریاچه و بیابان پدیده‌ای شگفت‌آور را ایجاد کرده است که در بارش‌های اخیر استان کرمان بار دیگر آبگیری شده و حالا دیگر می‌توان از این دریاچه به عنوان یکی از پدیده‌های ثابت کویر نام برد.»

16 _ دریاچه آرتیما در نوق رفسنجان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-22

دست معجزه گر طبیعت هیچ رقیبی ندارد و ما تنها شاهد قدرت لایتناهی او هستیم. دریاچه ای آنقدر زیبا که گویی بیابان را در آغوش می کشد و در یک نگاه به این دریاچه، آرامشی ژرف در وجودم نشست.

 17 _ سد مخزنی در بافت

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-1

سد مخزنی بافت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان و در فاصله ۴ کیلومتری شمال شرق بافت در منطقه آسیاب جفته واقع شده است . این سد از نوع سد خاکی سنگریزه‌ای با هسته رسی قائم می باشد . دریاچه این سد می‌تواند ۴۰ میلیون مترمکعب آب رو در خود ذخیره کند. این سد به منظور تأمین آب شرب، مصارف صنعتی و تأمین آب کشاورزی شهرهای بافت و بزنجان و همچنین کنترل سیلاب‌ها و رواناب‌های فصلی رودخانه بافت احداث شده است .

18 _ باغ فتح آباد در کرمان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-12

باغ‌سازی در ایران پیشینه‌ی بس طولانی دارد و یکی از مکان‌هایی که باغ‌ها در آن ساخته شده کنار قنوات و چشمه‌هایی بوده که با طراحی بسیار هوشمندانه‌ای با استفاده و مدیریت صحیح آب در تاریخ ایران مکانی زیبا و مفرح را برای ساکنین شهرها ایجاد کرده‌اند باغ عمارت بیگلربیگی (فتح آباد) باغی مربوط به دوره قاجار و از جاهای دیدنی کرمان است که در ۲۵ کیلومتری شهر کرمان، روستای اختیارآباد واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۷۲۸۴ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

19 – باغ شاهزاده در ماهان

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-17

باغ‌‌گردی و تماشای مناظر دلکش و باصفای باغ یکی از بهترین تفریح‌ها است؛ به‌ویژه اگه قرار باشد برای گردش به باغی تاریخی و دیدنی در دل شهری کویری بروید. شاهزاده ماهان (یا شازده ماهان) یکی از این باغ‌های دل‌انگیز است که در دو کیلومتری شهر ماهان و در نزدیکی کرمان قرار دارد.

شازده ماهان باغی سرسبز و دل‌نواز در دل کویر و از جاهای دیدنی کرمان است و یکی از ۹ باغ ایرانی و مشهور جهان به شمار می‌رود که در سال ۱۳۹۰ به‌همراه باغ پاسارگاد شیراز به‌عنوان مادر باغ‌های ایرانی، باغ ارم شیراز، باغ چهل ستون اصفهان، باغ فین کاشان، باغ ماهان کرمان، باغ اکبریه بیرجند، باغ دولت آباد یزد، باغ پهلوان پور مهریز یزد و باغ عباس آباد به شهر در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

معماری و پلان باغ شازده ماهان

باغ شاهزاده ماهان از باغ‌های تمام عیار ایرانی و یکی از بهترین باغ‌های شیب‌دار یا باغ–تخت به شمار می‌رود. از ویژگی‌های این‌گونه باغ‌های مطبق، نمایش بی‌نظیر و تماشایی آب به‌صورت پلکانی و در سطح‌های افقی و عمودی است. وسعت این باغ مستطیل شکل حدود ۵/۵ هکتار است که دارای ۴۰۷ متر طول و ۱۲۲ متر عرض و شامل سردر ورودی، حمام، عمارت، شبکه آب‌رسانی و حوض است که در میان حصاری بلند از درختان محصور شده‌اند و همچون نگینی سرسبز در دل کویر می‌درخشد و چشم‌نوازی می‌کند. زمانی که به این باغ برسید سردری زیبا و دو طبقه را خواهید دید که از میان آن فضای درونی و سرسبز باغ را می‌بینید. طبقه بالای این سردر اتاق‌هایی برای زندگی و پذیرایی وجود دارد. در راستای طولی باغ نیز ورودی‌های فرعی تعبیه شده است. بعد از عبور از این قسمت وارد فضای داخلی باغ می‌شوید.

20 – آرامگاه شاه نعمت الله

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-16

یکی از بناهای عرفانی و منحصر به فرد ایران که گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری را به خود جذب می کند، مقبره شاه نعمت الله ولی در کرمان است. این بنای زیبا با رمز و رازهای معماری و صحن های زیبا و درختان سرو قامت برافراشته می تواند مکانی باشد که ساعت ها شما را درگیر خود نماید

21 _ ارگ بم

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-14

ارگ بم به‌عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های استان کرمان، در جنوب شرقی حاشیه كویر لوت و نزدیک شهر بم قرار گرفته است. این سازه خشتی کم‌نظیر که در فهرست میراث جهانی یونسکو و آثار ملی ایران ثبت شده است، معماری جذابی دارد و نمونه‌ای دیدنی از ساختار دفاعی در ایران را به نمایش می‌گذارد؛ به‌خصوص که در طول تاریخ همچون حصاری مستحكم از مناطق شرقی ایران محافظت كرده است.

این سازه تا قبل از زلزله سال ۱۳۸۲ بم، بزرگ‌ترین سازه خشتی دنیا به حساب می‌آمد. بنای تاریخی ارگ که در شهرستان بم واقع شده است، تا یک قرن پیش همچنان مسکونی بود؛ هرچند متاسفانه در اثر زلزله مهیب پنجم دی ۱۳۸۲ به ویرانه‌ای تبدیل شد و تلاش‌های مستمر مسئولان مانع از خروج این مجموعه از فهرست یونسکو شد و پس از زلزله، کار مرمت و اجرای مجدد بعضی بخش‌ها در دستور کار قرار گرفت.

این بزرگ‌ترین بنای خشتی دنیا توانست از ویرانی‌های زلزله مهیب سر بلند کند و دوباره شاهد رفت‌وآمد گردشگران در کوچه‌پس‌کوچه‌هایش باشد؛ به‌طوری که در حال حاضر از پربازدیدترین جاهای دیدنی بم است و به روزهای اوج گردشگری‌اش برگشته است. ارگ بم حضور پررنگی در تاریخ ایران زمین داشته است و امروز همچون نگینی درخشان در استان پهناور و تاریخی کرمان می‌درخشد.

22 _ ارگ راین

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-13

یکی از دیدنی‌های شهر راین در استان کرمان، ارگ راین نام دارد. این قلعه تاریخی بعد از یکی از ارزشمندترین دیدنی های استان کرمان، یعنی ارگ بم، دومین بنای خشتی بزرگ جهان به شمار می‌رود و متعلق به عصر ساسانیان است. ارگ راین در جنوب غربی شهر راین قرار دارد و در گذشته محل زندگی حاکم راین، اقوام و نزدیکان حکومتی، تاجران، کشاورزان، پیشه‌وران و دیگر مشاغل بوده است.

23 _ غار ایوب در شهربابک

مکان های تفریحی کرمان در تابستان-6

در استان کرمان غاری به نام ایوب وجود دارد که دهانه ی آن بسیار بزرگ است و عنوان بزرگترین را به خود گرفته است و این خود یکی از ویژگی های مهم این غار محسوب می شود. به طور کلی غارها یکی از جاذبه های کره رمزآلود در کره زمین است که در گذشته های دور پناهگاهی برای نسل بشر بوده است. اما با تمام این تفاسیر ناشناخته ‌های زیادی را با خود به همراه دارند و غار ایوب یکی از بزرگ ‌ترین غارهای ایران به شمار می رود که دیدن آن خالی از لطف نیست.

درصفحه اینستاگرام بستنی قیفی از جدید تورهای مکان های تفریحی کرمان در تابستان با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسفند 1402
شنبهیکشنبهدوشنبهسه‌شنبهچهارشنبهپنج‌شنبهجمعه
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5