لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

لحظاتت رو با بستنی قیفی شیرین کن!

پایاب کیش

پایاب کیش_6310edb429c50.jpeg

جزیره کیش گنجینه‌های تاریخی بسیار زیادی دارد که نشان دهنده تاریخ ایران دیار هستند. این آثار در گوشه و کنار جزیره قرار دارند و توانسته‌اند افراد زیادی را از تمام دنیا برای بازدید از خود به ایران بکشانند. یکی از این آثار، پایاب کیش است که قدمتی بسیار طولانی دارد و حرف‌های زیادی از تاریخ و گذشته بیان می‌کند.

پایاب کیش

اطلاعات کلی در مورد پایاب کیش

پایاب‌ها به راهروها و دهلیزهایی گفته می‌شود که شیب تندی دارند و در کنار دهانه چاه قنات قرار دارند. این پایاب‌ها چند عدد پله دارند که با عبور از آنها می‌توان به سطح آب جاری قنات در زیر زمین رسید. تعداد پله‌های این پایاب‌ها بستگی به عمق چاه دارد. یعنی هرچقدر عمق بیشتر باشد، میزان پله‌های آنها افزایش می‌یابد. پایاب جزیره کیش از جمله آثار بسیار ارزشمند جزیره و یکی از جاهای دیدنی کیش است که اخیرا مورد بازسازی قرار گرفته است.

پایاب کیش

در پایاب کیش مانند سایر پایاب‌ها مشاهده می‌کنیم که زاویه حفر دهلیز به گونه‌ای است که آخرین پله به انتهای میله قنات میرسد و نور از دهانه بر روی سطح آب می‌تابد. این تابش نور باعث شده تا سطح درون پایاب کاملا روشن باشد. چیز جالب توجه دیگر این است که در اطراف آخرین پله محوطه‌ بسیار بزرگی ایجاد شده است تا که در تمامی روزهای گرم تابستان یک هوای بسیار ملایم و بسیار دلپذیر داشته باشد. از آنجایی که این مکان در تماس با آب قنات است بسیار خنک است و از آن برای استراحت در روزهای گرم استفاده می‌شود.

پایاب کیش کجاست؟

پایاب کیش در میدان المپیک، بلوار المپیک قرار دارد و دسترسی به این میدان بسیار آسان و راحت است. فقط کافی است سوار تاکسی شوید و بگویید که شما را به پایاب برساند. این تاکسی‌ها در هر مکانی که باشید در مدت زمان کوتاهی شما را به این مکان خواهند رساند.

تاریخچه پایاب کیش

جزیره کیش دارای قدمتی دو هزار ساله بوده و در نزدیکی درخت سبزساخته شده است. به دلیل اینکه این مکان در طی زمان دچار آسیب‌های زیادی شده بود، مسئولین تصمیم به مرمت و بازسازی آن گرفتند و اقدام به زیباسازی آن کردند. اکنون این مکان محلی پر طرفدار در کیش شده و افراد زیادی از آن هر ساله بازدید می‌کنند.

رستوران پایاب کیش

در نزدیکی پایاب کیش یک رستوران ساخته شده که فضای بسیار زیبا و جذابی دارد. این رستوران در زمان سرویس دهی خود موسیقی زنده با چنگ پخش می‌کند که باعث توجه گردشگران و بازدیدکنندگان پایاب شده است. این رستوران در منوی خود انواعی از غذاهای ایرانی و فرنگی را سرو می‌کند و برای هر فردی با هر سلیقه‌ای غذایی در منو وجود دارد.

پایاب کیش

فضای رستوران یک فضای سنتی بوده و محیطی بسیار آرام و دلنشین را برای مهمانان فراهم می‌کند. رستوران پایاب کیش دارای ظرفیت 300 نفری است و کارکنانی بسیار خوب در آن خدمات رسانی می‌کنند. این رستوران در دو شیفت کاری ظهر تا بعدظهر و همچنین بعدظهر تا شب از مهمانان پذیرایی می‌کنند. امکانات این رستوران شامل اینترنت وای فای، رزرو میز، سرویس بهداشتی و اجرای موسیقی زنده است.

پایاب کیش

چایخانه پایاب کیش

در این محوطه بسیار زیبا و جذاب فضایی ایجاد شده است تا مهمانان بتوانند در یک محیط خنک در چایخانه پایاب استراحت کنند و یک نوشیدنی تازه نوش جان کنند. مطمئن باشید طعم چای این چایخانه را هرگز فراموش نخواهید کرد. انواع دمنوش‌ها و نوشیدنی‌های تازه دیگر نیز در این مکان سرو می‌شود. نوشیدن یک نوشیدنی خوش طعم در کنار صدای موسیقی سنتی با روح و جسم شما بازی می‌کند.

این چایخانه گنجایش زیادی دارد و می‌توانید ساعتی در آن بشینید، حرف بزنید، استراحت کنید و چای بنوشید. فرصت بودن در این چایخانه  را از دست ندهید و از فضای اعلی آن لذت ببرید. این چایخانه در جوار رستوران پایاب قرار دارد.کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسفند 1402
شنبهیکشنبهدوشنبهسه‌شنبهچهارشنبهپنج‌شنبهجمعه
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5